Jestes tutaj: Home » MUZYKA » W roli głównej – akordeon. Koncert Czesława Mozila w Poznaniu.

W roli głównej – akordeon. Koncert Czesława Mozila w Poznaniu.

W niedzielę, 1 kwietnia w Centrum Kongresowo Dydaktycznym UM w Poznaniu odbył się koncert Czesława Mozila i jego zespołu.

Było to pierwsze wydarzenie z udziałem Czesława w którym uczestniczyłam, wiec idąc tam, miałam mieszane uczucia. Z jednej strony wiedziałam od osób, które już wcześniej miały przyjemność bycia na koncertach muzyka, że jest to wydarzenie oryginalne i niezapomniane, z drugiej strony nie mogłam sobie wyobrazić, co mnie czeka. Jednak zachęcona pochlebnymi opiniami postanowiłam sprawdzić na własnej skórze, jak jest naprawdę. Już po godzinie 19.00 wiedziałam, że spędzenie wieczoru na słuchaniu kawałków tego świetnego akordeonisty było bardzo dobrym pomysłem. Jak już wspomniałam, koncert rozpoczął się o godzinie 19.00 i trwał niemal trzy godziny. Pomiędzy śpiewaniem i graniem Czesław utrzymywał ciągły kontakt z publicznością, opowiadając różne zabawne anegdoty, które rozbawiły mnie oraz innych słuchaczy do łez. Muzyk zagrał piosenki ze wszystkich swoich płyt, a pod koniec koncertu zszedł do publiczności wraz z zespołem, grając niemal a cappella, za jedyny instrument mając akordeon. Akordeon ten to nieodzowny atrybut Czesława, jego znak rozpoznawczy i główny instrument całego wieczoru.

Warto wspomnieć również o publiczności, która nie zawiodła muzyka i licznie przybyła na akordeonowe przedstawienie swojego ulubieńca. Na sali było niemal pięćset osób. Publiczność bawiła się doskonale. Prawdziwy koncert powinien zachwycić publikę nie tylko świetnym wykonaniem utworów, ale także dobrym kontaktem ze słuchaczami. Tego zaś nie zabrakło.

Wydarzenie na bardzo wysokim poziomie. Bez efektów specjalnych, którymi naszpikowane są dzisiejsze koncerty, ale owe nie były tutaj zupełnie potrzebne – jeśli ktoś gra dobrą muzykę i robi to z sercem, słuchacz zachwyci się jego wykonaniem bez żadnych sztucznych fajerwerków, bez wjeżdżania na scenę konno czy na jakimś innym, bliżej nieokreślonym pojeździe. Koncert spokojnie mogę zaliczyć do bardzo udanych.

One comment on “W roli głównej – akordeon. Koncert Czesława Mozila w Poznaniu.

  1. Karolina on said:

    Koncert był naprawdę świetny. Serdecznie polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć − = 2

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 817 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony