Jestes tutaj: Home » FILM » Filmowe, warszawskie lato

Filmowe, warszawskie lato

Pomimo że mamy dopiero początek wiosny,  w Warszawie Lato Filmówrozpoczyna się już 16 kwietnia. Jest to wydarzenie poświęcone bardzo ważnemu, lecz często niedocenianemu elementowi sztuki filmowej – scenariuszowi.

Jego celem jest promocja produkcji, które wyróżniają się właśnie dobrym scenariuszem. W festiwalu biorą udział zarówno filmy polskie jak i zagraniczne. Program Lata Filmów składa się jak zawsze z dwóch odrębnych konkursów. Pierwszy z nich to Międzynarodowy Konkurs na Film z Najlepszym Scenariuszem. Drugi dotyczy najciekawszych produkcji krótko- i średniometrażowych konkurujących ze sobą wg tych samych kryteriów.

Podczas festiwalu zostanie przyznana również nagroda Pióro Mistrza wręczana za całokształt twórczości scenopisarskiej. Do tej pory otrzymali ją m. in.: Tadeusz Chmielewski, Krzysztof Teodor Toeplitz, Krzysztof Zanussi, Tadeusz Konwicki, Stanisław Różewicz, Jerzy S. Stawiński, Józef Hen, Andrzej Mularczyk oraz Jerzy Janicki. W tym roku wyróżnienie powędruje do Kazimierza Kutza.

W programie tegorocznej edycji festiwalu znalazło się miejsce na ponad sto filmów. Będzie można zobaczyć produkcje, które nie weszły jeszcze do kin, np. „Przebaczenie”, „Babycall” i „W pół drogi”. Wyświetlone zostaną również najlepsze filmy sezonu, takie jak „Rozstanie”, „W ciemności”, „Skóra, w której żyję”, „Ki”, „Wymyk”, „O północy w Paryży”, „Faust” i „W lepszym świecie”.

Seanse odbędą się w Kinie Luna i Planie B. Organizatorzy zaplanowali również wykłady dla początkujących i profesjonalnych scenarzystów. Festiwal Lato Filmów potrwa od 16 do 22 kwietnia 2012 roku. Już wkrótce na stronie www.latofilmow.pl udostępniona zostanie szczegółowa tabelka projekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


trzy − 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 148 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony