Jestes tutaj: Home » FILM » Filmowe, warszawskie lato

Filmowe, warszawskie lato

Pomimo że mamy dopiero początek wiosny,  w Warszawie Lato Filmówrozpoczyna się już 16 kwietnia. Jest to wydarzenie poświęcone bardzo ważnemu, lecz często niedocenianemu elementowi sztuki filmowej – scenariuszowi.

Jego celem jest promocja produkcji, które wyróżniają się właśnie dobrym scenariuszem. W festiwalu biorą udział zarówno filmy polskie jak i zagraniczne. Program Lata Filmów składa się jak zawsze z dwóch odrębnych konkursów. Pierwszy z nich to Międzynarodowy Konkurs na Film z Najlepszym Scenariuszem. Drugi dotyczy najciekawszych produkcji krótko- i średniometrażowych konkurujących ze sobą wg tych samych kryteriów.

Podczas festiwalu zostanie przyznana również nagroda Pióro Mistrza wręczana za całokształt twórczości scenopisarskiej. Do tej pory otrzymali ją m. in.: Tadeusz Chmielewski, Krzysztof Teodor Toeplitz, Krzysztof Zanussi, Tadeusz Konwicki, Stanisław Różewicz, Jerzy S. Stawiński, Józef Hen, Andrzej Mularczyk oraz Jerzy Janicki. W tym roku wyróżnienie powędruje do Kazimierza Kutza.

W programie tegorocznej edycji festiwalu znalazło się miejsce na ponad sto filmów. Będzie można zobaczyć produkcje, które nie weszły jeszcze do kin, np. „Przebaczenie”, „Babycall” i „W pół drogi”. Wyświetlone zostaną również najlepsze filmy sezonu, takie jak „Rozstanie”, „W ciemności”, „Skóra, w której żyję”, „Ki”, „Wymyk”, „O północy w Paryży”, „Faust” i „W lepszym świecie”.

Seanse odbędą się w Kinie Luna i Planie B. Organizatorzy zaplanowali również wykłady dla początkujących i profesjonalnych scenarzystów. Festiwal Lato Filmów potrwa od 16 do 22 kwietnia 2012 roku. Już wkrótce na stronie www.latofilmow.pl udostępniona zostanie szczegółowa tabelka projekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery × = 4

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony