Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Polacy nie jedzą na mieście. W restauracjach wydajemy najmniej w UE

Polacy nie jedzą na mieście. W restauracjach wydajemy najmniej w UE

Na posiłki w lokalach i usługi hotelowe przeciętna polska rodzina wydaje co miesiąc niespełna 60 zł. To ostatni wynik w UE – stwierdza „Dziennik Gazeta Prawna”.

Przeciętna polska rodzina rzadko korzysta z usług gastronomicznych i spożywania posiłków w restauracjach czy knajpach. Wyniki poszczególnych badań są bardzo niekorzystne i stawiają Polskę na samym końcu zestawienia.

Wyniki poszczególnych badań związanych z przemysłem hotelarsko – restauracyjnym są następujące:

Raport Makro Cash & Carry

Statystyczny mieszkaniec naszego kraju na jednorazowy posiłek w barze czy restauracji wydaje średnio 16 zł. Poszukując konkretnych posiłków w karcie dań także kierujemy się głównie ich cennikiem, górna granica wyboru danego dania to średnio 15-17zł. Socjolog z Polskiej Akademii Nauk Henryk Domański mówi, iż: – sposób spędzania czasu wolnego polegający na odwiedzaniu restauracji jeszcze nie przyjął się w Polsce .

Badania Eurostatu

Z badań Eurostatu wynika, że Polacy zostawiają w restauracjach i hotelach zaledwie 2,8 procent  swoich budżetów przeznaczonych na zakup towarów i usług konsumpcyjnych. Wskazuje to trzy razy mniejszy wynik niż średnia unijna.

Dane „Dziennika Gazety Prawnej”

Dane „Dziennika Gazety Prawnej” wskazują, że mieszkańcy starych krajów UE są często zamożniejsi od nas i mogą więcej wydawać na konsumpcję. Dodatkowo dochodzi raport cen do zarobków – choć zarabiamy sporo mniej, to za posiłek w dobrej restauracji płacimy tyle samo co mieszkańcy innych krajów Unii.

W tym roku wskaźnik korzystania przez Polaków z hoteli i restauracji może się jeszcze obniżyć, bo latem w związku z Euro 2012 ceny pójdą niestety w górę.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 4 = szesnaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony