Jestes tutaj: Home » TEATR » Recenzje » Edukacja Rity w teatrze 6 piętro.

Edukacja Rity w teatrze 6 piętro.

On jest uniwersyteckim profesorem po przejściach, alkoholikiem. Ona- ambitną, spragnioną wiedzy młodą fryzjerką. Dzieli ich niemal wszystko, a jednak tak niewiele.

W teatrze 6 piętro można podziwiać sztukę pt. „Edukacja Rity”, autorem sztuki jest angielski pisarz Willy Russell, natomiast w Polsce reżyserii tego znakomitego spektaklu podjął się Maciej Wojtyszko. W rolach głównych występują (moim zdaniem) najbardziej obiecująca aktorka młodego pokolenia Małgorzata Socha, oraz aktor o najprzyjemniejszym głosie Piotr Fronczewski. Sztuka to pełen wzruszeń komediodramat, który opowiada o przyjaźni uniwersyteckiego profesora- Franka, oraz fryzjerki uczęszczającej na zajęcia niedzielnego uniwersytetu- Rity. Dzieli ich prawie wszystko. Począwszy od wieku, poprzez status społeczny a skończywszy na wykształceniu. Mimo wielu przeciwności szybko okazuje się, że wzajemne doświadczenia głównych bohaterów, poglądy, i relacje które zaczynają ich łączyć są doskonałym panaceum na problemy dnia codziennego i dają im mnóstwo siły by z nimi walczyć. Sztuka ta dzięki doskonałej interpretacji, a także genialnej grze aktorskiej pozwala zrozumieć widzowi, że wiara w drugiego człowieka to podstawa, że zawsze i uparcie powinniśmy odnajdywać w każdej sytuacji same pozytywy i bezwzględnie dążyć do osiągnięcia swoich zamierzonych celów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


1 + sześć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony