Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » 16 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

16 Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Wielkie święto muzyki właśnie dobiega końca. W przedświątecznym pędzie warto znaleźć jednak  chwilę i wybrać się do Filharmonii Narodowej.

 

Festiwal potrwa do 6 kwietnia. To ostatnia szansa, aby posłuchać dzieł Schuberta, Straussa, Debussy’ego  i oczywiście Beethovena w wykonaniu wybitnych muzyków światowego formatu.  Wystarczy wymienić jednego: Rudolf Buchbinder. Koncerty tego wielkiego  pianisty już na stałe wpisały się w program festiwalu.

Elżbieta Penderecka, prezes Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena dba, aby w ramach festiwalu prezentować nie tylko powszechnie znanych już twórców, ale również tych w Polsce jeszcze nieodkrytych. W tym roku publiczność  mogła usłyszeć dzieło Italo Montemezziego „ Miłość Trzech Króli”.

Tegoroczną edycję zamknie Męczeństwo św. Sebastiana autorstwa C. Debussy’ego z recytacją Andrzeja Seweryna.

Festiwal od kilku lat odbywa się w Warszawie, dokąd przeniesiony został z Krakowa.  Organizatorzy jednak zadbali o melomanów z całej Polski. W wielu miastach można wybrać się na imprezy towarzyszące.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć + = 16

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony