Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Cichy Wielbiciel” – problem stalkingu według Olgi Rudnickiej

„Cichy Wielbiciel” – problem stalkingu według Olgi Rudnickiej

W dzisiejszych czasach przestępstwo, jakim jest stalking, przestało być nam obce. Co więcej, jest coraz częstsze, choć problem ten wciąż nie jest wyraźnie poruszany w mediach.

W kręgu literatury sytuacja uległa zmianie –do księgarń i sklepów trafiła pierwsza polska powieść dotycząca tematyki stalkingu. Autorką książki jest Olga Rudnicka, która komentuje problem w następujący sposób: „Co mnie szczególnie przeraża? Że ofiarą stalkingu może paść każdy. A prześladowcą może się okazać ktoś zupełnie zwyczajny, niepozorny, ktoś, na kogo nie zwróciliśmy uwagi, kogo nawet nie widzieliśmy… Ale ten ktoś dostrzegł nas.”

Książka „Cichy Wielbiciel” opowiada o losach młodej kobiety, Julii, która pada ofiarą prześladowania. Początkowo jest zaintrygowana nowym adoratorem, jednak po pewnym czasie zaczyna się bać. Otoczenie nie rozumie obaw bohaterki uważając je za bezpodstawne. Oprócz historii nękanej Julii w publikacji pojawiają się komentarze psychologa.

Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 + = dziesięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 817 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony