Jestes tutaj: Home » SPORT » Zjazd PZPN – brak wniosku o odwołanie Laty

Zjazd PZPN – brak wniosku o odwołanie Laty

Podczas czwartkowego zjazdu PZPN nie został złożony wniosek o zwołanie walnego zgromadzenia PZPN, podczas którego miałoby dojść do próby odwołania z funkcji prezesa związku Grzegorza Laty.

Aby zwołać Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PZPN należało złożyć wniosek, na którym podpisałoby się 2/3, czyli 12 z 17 członków zarządu. Podczas takiego zgromadzenia nieformalna opozycja Grzegorza Laty mogłaby domagać się jego odwołania. Wszystko wskazuje więc na to, że Lato pozostanie prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej do EURO 2012, a może i dłużej.

Prawdopodobnie 19. kwietnia dojdzie do posiedzenia, którego tematem będzie praca Grzegorza Laty na stanowisku prezesa związku. Rzecznik prasowy PZPN dementuje jednak te informacje i wyjaśnia, że będzie to jedynie posiedzenie zarządu związku.

Społeczeństwo już od dawna domaga się wyboru Prezesa PZPN w demokratycznych wyborach. Wielu widziałoby na tym stanowisku Zbigniewa Bońka, posiadającego znakomite relacje w środowisku międzynarodowym. Począwszy od rządów Mariana Dziurowicza, po Michała Listkiewicza i Grzegorza Latę, zarządzanie PZPN, ostatnim reliktem PRL-u w Polsce, nie jest przejrzyste. Znamienne są słowa Grzegorza Laty, po przecieku informacji dotyczącej korupcji podczas konkursu organizowanego przez Związek: „Nigdy żaden konkurs nie był tak czysto przeprowadzony”.
Wydaje się, iż dni starego systemu PZPN są policzone. Wcześniej czy później – musi dojść do zmian. Zasadnicze jest tylko pytanie, kiedy rząd wykaże się odwagą, by wprowadzić odgórne reformy. Może należałoby pójść śladami Rosji, gdzie Putin własną ręką zmienił oblicze związku, machając przy tym palcem FIFA i zaznaczając, że to wewnętrzna sprawa państwa. Mimo to Rosja nadal była członkiem FIFA, zatem bez obaw o konsekwencje dotyczące wykluczenia reprezentacji i klubów z międzynarodowych rozgrywek Polska powinna iśc jej śladem. Istotne jest, aby w reformę zaangażowane były najwyższe osoby w państwie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem − 7 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 039 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony