Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Wędrówki po Zamku Królewskim

Wędrówki po Zamku Królewskim

W poniedziałek, 23. kwietnia, o godz. 18., w cyklu „Rozbiór architektury – wędrówki po Poznaniu” Jarosław Trybuś zabierze nas na wycieczkę po poznańskim Zamku Królewskim. Jest to najnowszy zamek w Europie, a ten fakt zachęca do stawiania pytań o potrzeby dzisiejszych miast, o nostalgię, tożsamość i źródła niechęci do architektury nowoczesnej. Wstęp wolny.

Powszechność architektury staje się jej przekleństwem – mijamy bezrefleksyjnie większość mniej eksponowanych budynków, traktujemy je po prostu jako tło życia miejskiego. Są jednak takie, którym warto poświęcić chwilę uwagi. Do tego zaprasza nas Jarosław Trybuś i jego cykl 9 wykładów oraz prezentacji o architekturze. Celem jest tu przede wszystkim edukacja w zakresie historii architektury, a także prezentowanie konkretnych przykładów stylów architektonicznych miasta. Wykłady te wzbogacone są o anegdoty i fakty mało znane, ujawniające kulisy powstawania znanych budynków oraz zwracające uwagę na to, czego na pierwszy rzut oka w ogóle nie widać.

Koordynacja: Bogna Błażewicz, a kontakt z nią:bogna@arsenal.art.pl.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 5 = dziesięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 278 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony