Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » „Lubiewo” w Goeteborgu

„Lubiewo” w Goeteborgu

Sztuka oparta na książce Michała Witkowskiego od piątku wystawiana jest na scenie Teatru Miejskiego w Goeteborgu. „To tak jakby u nas wystawili „Lubiewo” w Operze Narodowej” – powiedział autor obecny na premierze spektaklu. To pierwsza inscenizacja powieści wywołującej za granicą wiele emocji.

Już wcześniej historia napisana przez Witkowskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem. Została przetłumaczona na 15 języków. W Szwecji wyróżniono ją nawet nominacją do nagrody Książki Roku wręczaną przez magazyn „QX”.

Tamtejsze media wyrażają się również bardzo pozytywnie o nowym spektaklu, określając go „wydarzeniem roku”. W rolach głównych wystąpią znani szwedzcy aktorzy teatralni i telewizyjni m.in. Bjoern Kjellman i Sven-Ake Gustavsson. Reżyserią zajął się natomiast Ronnie Hallgren – dyrektor artystyczny miejskiej sceny. Według niego, przedstawienie ma uniwersalny charakter. Jest przede wszystkim opowieścią wszystkich ludziach, a tylko częściowo dotyczy Polski.

Spektakl dodatkowo uatrakcyjnia grana na żywo muzyka, skomponowana przez szwedzką gwiazdę muzyki pop, Oskara Humlebo.

„Lubiewo – Wyspa Miłości” będzie wystawiana w Teatrze Miejskim aż do 2. czerwca 2012 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy × 5 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 037 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony