Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Świat » Rzeź psów na Ukrainie

Rzeź psów na Ukrainie

Na Ukrainie, w miastach, w których odbędą się rozgrywki Euro 2012, trwa akcja wyłapywania i likwidacji psów. Zwierzęta wyłapuje się na ulicach i od razu truje spalinami w specjalnych ciężarówkach – mobilnych krematoriach.

Obrońcy praw zwierząt nazwali działania ukraińskich władz „psim holokaustem”. Jelena Nadieżkina z rosyjskiej organizacji „Ratujcie zwierzęta” przekonuje, że do tej pory na Ukrainie zabito w ten sposób 20-30 tysięcy psów.

O pomoc w rozwiązaniu problemu członkowie ukraińskich organizacji ekologicznych apelowali już w lutym br. Wystosowali wtedy do polskich władz, jako do współorganizatorów Euro 2012, prośbę o wsparcie w walce z niehumanitarnym traktowaniem zwierząt. Akcję manifestacyjną wsparły polskie organizacje proekologiczne i celebryci.

Na Ukrainie nie obowiązuje prawo chroniące zwierzęta przed okrutnym traktowaniem. Nie ratyfikowano również Europejskiej Konwencji o Ochronie Zwierząt Domowych. Obrońcy praw zwierząt od wielu lat podkreślają, że jedynym sposobem walki z bezdomnymi psami jest ich sterylizacja. Władze pozostają obojętne wobec tych apeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


4 + dziewięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 039 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony