Jestes tutaj: Home » slider » Diamentowy jubileusz królowej Elżbiety II

Diamentowy jubileusz królowej Elżbiety II

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II, która w kwietniu skończy 86 lat, oświadczyła przed połączonymi izbami parlamentu, że mimo 60 lat na tronie nie myśli o przejściu w stan spoczynku. Brytyjska królowa zaznaczyła, że „teraz i w przyszłości zamierza poświęcić się służbie dla kraju i ludzi”.

W ciągu 60 lat rządów Elżbieta II współpracowała z 12 premierami i podpisała ponad tysiąc ustaw. Mimo zaawansowanego wieku dokonuje obecnie objazdu królestwa, odwiedzając wybrane miasta. W brytyjskim systemie monarchii konstytucyjnej monarcha panuje, ale nie rządzi. Elżbieta II otwiera sesje parlamentu, przedstawiając agendę legislacyjną rządu.

Jako jedyny brytyjski monarcha przed Elżbietą II diamentowy jubileusz obchodziła w 1897 roku jej praprababka, królowa Wiktoria. Główne obchody diamentowego jubileuszu jej praprawnuczki zaplanowano na czerwiec.

Obchody jubileuszu zbiegły się w czasie z promocją książki Lady Colin Campbell, która demaskuje pochodzenie Elżbiety II. Zdaniem autorki babcią obecnej królowej była kucharka, która zgodziła się dziadkowi przyszłej królowej urodzić dziecko.
Książka pod tytułem „The Queen Mother, The untold story of Elizabeth Bowes-Lyon, who became Queen Elizabeth the Queen Mother” ukaże się w druku w najbliższym miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy + = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony