Jestes tutaj: Home » SPORT » Bundesliga Borusia Dortmund – VFB Stuttgart

Bundesliga Borusia Dortmund – VFB Stuttgart

Borussia Dortmund zremisowała z VfB Stuttgart 4:4 (1:0) w meczu otwierającym 28. kolejkę Bundesligi. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, a jedną z bramek zdobył Jakub Błaszczykowski.

Przez większą część pierwszej połowy Borusia dominowała. W 33 minucie kapitalnym uderzeniem popisał się Kagawa i zapewnił Dortmundowi prowadzenie. Tuż po przerwie Borussia podwyższyła po niesamowitej akcji Hummelsa, który podał crossowo piłkę przez pól boiska do Błasczykowskiego, a ten wykorzystał sytuację.
Kiedy lider myślał, że kontroluje sytuację, VFB Studgard zadał trzy ciosy. Najpierw Vedad Ibisevic plasowanym uderzeniem nie dał szans Romanowi Weidenfellerowi, a chwilę później bramkarza mistrzów Niemiec dwukrotnie pokonał Julian Schieber. Borussia jednak wyszła na prowadzenie. W 82. minucie Mats Hummels uderzył nie do obrony sprzed pola karnego, a chwilę później Ivan Perisić posłał „bombę” w samo „okienko”. Borussia niedługo jednak cieszyła się z prowadzenia. Christian Gertner skorzystał z nieporozumienia obrońców i skierował piłkę pod poprzeczkę.

Mecz zakończył się wynikiem 4:4