Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Wegetarianizm chorobą psychiczną?

Wegetarianizm chorobą psychiczną?

Wegetarianizm oraz surowa dieta zostały uznane przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę psychiczną, którą zdefiniowali jako „przyzwyczajenia i zaburzenia impulsowe”. Według WHO ludzi stosujących dietę bezmięsną powinno zamykać się na oddziałach psychiatrycznych.

Wegetarianie od dawna znajdują się pod ogromną krytyką mięsożerców, którzy twierdzą, że człowiek z natury jest drapieżcą, a jedzenie mięsa- białka jest zdrowe i niezwykle potrzebne naszemu organizmowi. Twierdzą oni także, że długie i zdrowe życie w żadnym stopniu nie jest możliwe bez produktów zwierzęcych, a także, że wszelka zwierzyna, która jest ubijana każdego dnia to wynik wyłącznie doboru naturalnego. Do takiej decyzji skłonił WHO przypadek, który miał miejsce w hiszpańskiej Maladze, gdzie pewna wegetariańska rodzina zabroniła swoim dzieciom jedzenia mięsa, produktów które poddane były obróbce termicznej, a także mleka czy jaj. Żywieniowe upodobania rodziców doprowadziły do poważnych problemów zdrowotnych dzieci a w konsekwencji śpiączki jednego z nich. Decyzja Światowej Organizacji Zdrowia podniosła larum wśród wegetarian, którzy napisali mnóstwo listów w których wyrażają swój sprzeciw i niezadowolenie. Organizacja stwierdziła, że sama w sobie dieta nie jest zła, ale namawianie do niej i zabranianie spożywania pokarmów mięsnych już jest. Zastanawiające jest tylko, czy przez zwykłe głosowanie można stwierdzić czy coś jest chorobą psychiczną czy też nie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć + 9 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 036 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony