Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Wegetarianizm chorobą psychiczną?

Wegetarianizm chorobą psychiczną?

Wegetarianizm oraz surowa dieta zostały uznane przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę psychiczną, którą zdefiniowali jako „przyzwyczajenia i zaburzenia impulsowe”. Według WHO ludzi stosujących dietę bezmięsną powinno zamykać się na oddziałach psychiatrycznych.

Wegetarianie od dawna znajdują się pod ogromną krytyką mięsożerców, którzy twierdzą, że człowiek z natury jest drapieżcą, a jedzenie mięsa- białka jest zdrowe i niezwykle potrzebne naszemu organizmowi. Twierdzą oni także, że długie i zdrowe życie w żadnym stopniu nie jest możliwe bez produktów zwierzęcych, a także, że wszelka zwierzyna, która jest ubijana każdego dnia to wynik wyłącznie doboru naturalnego. Do takiej decyzji skłonił WHO przypadek, który miał miejsce w hiszpańskiej Maladze, gdzie pewna wegetariańska rodzina zabroniła swoim dzieciom jedzenia mięsa, produktów które poddane były obróbce termicznej, a także mleka czy jaj. Żywieniowe upodobania rodziców doprowadziły do poważnych problemów zdrowotnych dzieci a w konsekwencji śpiączki jednego z nich. Decyzja Światowej Organizacji Zdrowia podniosła larum wśród wegetarian, którzy napisali mnóstwo listów w których wyrażają swój sprzeciw i niezadowolenie. Organizacja stwierdziła, że sama w sobie dieta nie jest zła, ale namawianie do niej i zabranianie spożywania pokarmów mięsnych już jest. Zastanawiające jest tylko, czy przez zwykłe głosowanie można stwierdzić czy coś jest chorobą psychiczną czy też nie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć + 3 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 117 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony