Jestes tutaj: Home » FILM » Królewna Śnieżka na wesoło

Królewna Śnieżka na wesoło

Biała jak śnieg, rumiana jak krew i o włosach czarnych jak heban. Królewna Śnieżka nie mogłaby wyglądać inaczej.

I taką też urodę posiada tytułowa bohaterka najnowszej ekranizacji baśni braci Grimm w reżyserii Tarsema Singha. Śnieżka (Lily Collins) jest również dobra, miła i młoda, chociaż na początku nieco naiwna i przestraszona. Inne standardowe elementy znanej historii także pojawiają się w tym filmie. Rodzice Śnieżki nie żyją, a zła macocha zazdrosna o piękno, a przede wszystkim o status społeczny pasierbicy z całych sił pragnie się jej pozbyć. Jest też książę, lustro, krasnoludki i zatrute jabłko. Jednak na tym podobieństwa właściwie się kończą. Zła Królowa (Julia Roberts) aby dotrzeć do zaczarowanego lustra, które jest źródłem jej mocy, przemierza magiczne wody jeziora. Dodatkowo zdziera ostatnie pieniądze ze swoich poddanych, bo nie stać jej na urządzenie wystawnego balu, po czym poddaje się dosyć niekonwencjonalnym kuracjom upiększającym (a biorąc pod uwagę, że tym razem Śnieżka ukazana jest w komediowej wersji – to jedna z zabawniejszych i najlepszych scen w całym filmie). Przystojny Książę (Armie Hammer) jest chyba najbardziej przerysowaną postacią spośród wszystkich, ale ze smakiem. Dążenie do perfekcji w jego wykonaniu śmieszy, ale nie jest dla widza żenujące. Z kolei krasnoludki, chociaż pewnie właściwsze byłoby tu określenie karły na sprężynowych szczudłach (twórcę tego atrybutu musiała naprawdę mocno ponieść wyobraźnia), to niesłusznie wykluczeni ze społeczeństwa faceci, którzy trudnią się okradaniem przypadkowo spotkanych przejezdnych w lesie.

Film Singha, mimo że opiera się na baśniowym pierwowzorze, pełen jest ironicznych komentarzy do współczesności, a przede wszystkim do ludzkich sposobów zachowania, które możemy obserwować na co dzień. I w ten sposób Królewna Śnieżka, która powinna przypaść do gustu widzom w każdym wieku, została doskonale sparodiowana, ale nie ośmieszona.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


jeden × 7 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony