Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Headhunterzy łowią w Sieci

Headhunterzy łowią w Sieci

Headhunterzy czyli „łowcy głów” zajmują się identyfikacją szczególnie cenionych na rynku specjalistów i nawiązują z nimi kontakt w celu skłonienia ich do zmiany pracodawcy – na rzecz własnego pracodawcy lub klienta. Za jego sfinalizowanie łowca głów otrzymuje wysoką prowizję. Proces rekrutacji przez łowców głów jest w dzisiejszych czasach znacznie ułatwiony, dzięki szerokiemu dostępowi do Internetu. My sami też możemy zwiększyć swoje szanse, by dać się „upolować” w Sieci i zdobyć lepszą pracę.

Headhunterzy coraz częściej poszukują pracowników na portalach społecznościowych. Dobry profil zawodowy w internecie umożliwia nawiązanie kontaktów zawodowych oraz zwiększa szanse na znalezienie pracy. Zatem warto poświęcić trochę czasu i założyć swoje konto na GoldenLine, LinkinIn, czy Facebooku. Ważne jest to, aby w profilu były uwzględnione wszystkie istotne informacje o przebiegu kariery. Profil zawodowy na portalu internetowym powinien wyglądać jak rozbudowane CV i zawierać wyczerpująco opisane doświadczenie zawodowe, a także informacje o kursach językowych, szkoleniach i zdobytych certyfikatach.
Jeśli osoba szukająca pracy posiada taki profil, zwiększa to jej szanse na znalezienie zatrudnienia. Agencje rekrutacyjne spośród użytkowników portali wybierają kandydatów, którzy spełniają kryteria zawarte w ofercie pracy, a następnie zapraszają ich na rozmowę kwalifikacyjną.

Agencje zatrudnienia sprawdzają kandydatów do pracy nie tylko na portalach związanych z karierą zawodową, ale także innych serwisach społecznościowych jak NK.pl. Do najczęściej filtrowanych przez firmy portali należą: Facebook, Linkedln, Goldenline.pl, Profeo.pl, Grono.net, Interaktywnie.com, Cafe.wirtualnemedia.pl, Supermedica.pl, Engeo.pl.

Eksperci doradzają, aby osoby, które poszukują pracy zachowały ostrożność w doborze grup zainteresowań oraz internetowych znajomych. Należy przy tym pamiętać, że prześledzenie aktywności oraz merytoryczności wypowiedzi danej osoby w grupach tematycznych powiązanych z wykonywanym zawodem pozwala na wyrobienie sobie opinii o fachowości i kompetencjach tego człowieka. Warto wiedzieć, że nierzadko co ciekawsze cytaty zapamiętane przez łowcę głów czy pracodawcę z internetowych dyskusji z udziałem danej osoby są później tematem dyskusji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Na forach należy dzielić się swoją wiedzą, ale powstrzymywać od kontrowersyjnych wypowiedzi i sądów, które mogłyby odstraszać potencjalnych pracodawców. Aktywny udział w ekstremalnych grupach internetowych powiązanych z polityką lub upodobaniami obyczajowymi może skutecznie przekreślić szansę na awans lub znalezienie pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 + = siedemnaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony