Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Policja przygotowała charakterystyki zagranicznych kibiców

Policja przygotowała charakterystyki zagranicznych kibiców

Do Krakowa podczas Euro ma przyjechać około 30 tys. kibiców z różnych krajów. To wielkie wyzwanie dla służb zajmujących się zapewnieniem bezpieczeństwa obywateli. Aby skuteczniej przygotować się do czekających ją zadań, małopolska policja sporządziła portrety psychologiczne zagranicznych kibiców.

Pierwsza w Polsce charakterystyka kibiców drużyn, które zagrają na tegorocznych mistrzostwach Europy w piłce nożnej, przedstawia nie tylko upodobania piłkarskich fanów, ale także zagrożenia, jakich można się po nich spodziewać.

W charakterystyce przygotowanej przez małopolską policję są m. in. takie opisy:

Anglicy spożywają duże ilości alkoholu niskoprocentowego, lubią śpiewy i wulgarne zabawy, ignorują mandaty, wszędzie starają się rozwieszać swoje flagi, czas spędzają, „okupując” bary i puby, w których nadawane są programy sportowe, są agresywni i podatni na prowokacje, ale nie mają bojówek pseudokibicowskich.

Niemcy spożywają alkohol w miejscach publicznych, najczęściej niskoprocentowy. To, co ich charakteryzuje, to że chętnie afiszują się i pokazują swoją przynależność narodowościową, jednocześnie z dystansem podchodzą do rodaków ze wschodnich landów. Niemieckie bojówki identyfikują się z: narodowcami, lewakami, skinami i faszystami.

Wśród kibiców holenderskich jest sporo kobiet. Holendrzy piją dużo, ale za to niskoprocentowe alkohole. Mają wyodrębnione niebezpieczne bojówki i lubią prowokować swym zachowaniem, często używają materiałów pirotechnicznych jak petardy czy race świetlne.

Duńczycy spożywają niskoprocentowe alkohole, nie mają pseudokibicowskich „bojówek” i nie są agresywni, a wśród kibiców jest wiele kobiet.

Włosi są bardzo żywiołowi, często okazują emocje w miejscach publicznych, zachowują się głośno i wyzywająco, okazując symbole faszystowskie, ale nie są agresywni.

Chorwaci i Grecy mają bardzo żywiołowe usposobienie, nie są jednak agresywni, najczęściej można ich spotkać w dużych grupach w centrum miasta, mocno utożsamiają się z barwami narodowymi.

Rosjanie spożywają duże ilości alkoholu, silnie utożsamiają się z barwami narodowymi, mają pseudokibicowskie „bojówki”.

To co łączy kibiców angielskich, holenderskich, niemieckich i rosyjskich to negatywne nastawienie do policji. Z kolei Duńczycy, Włosi, Chorwaci i Grecy mają obojętne nastawienie do funkcjonariuszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 × = cztery

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 278 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony