Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » Nowy „Mistrz i Małgorzata”

Nowy „Mistrz i Małgorzata”

Wybitna powieść Michaiła Bułhakowa doczekała się już wielu ekranizacji filmowych i adaptacji teatralnych. Tym razem na scenę przyniósł ją Michał Konarski związany z Teatrem Rampa w Targówku. Jego interpretacja odbiega jednak od oryginału i ma być dla odbiorców zaskoczeniem.

„To powieść wielowątkowa, my skupiliśmy się na tym, jak w Moskwie, w której Stalin rozkazał w 1931 roku wysadzić w powietrze największy rosyjski Sobór Zbawiciela, pojawia się szatan ze swoją świtą. Jest to czas, według Bułhakowa, gdy system totalitarny zaprzecza wszelkiej metafizyce i ogłasza „świat bez Boga”. Ludzie są przerażeni i zagubieni. Małgorzata, silna swoją miłością do Mistrza, ma odwagę przeciwstawić się szatanowi. Rozpoczyna się pojedynek Dobra ze Złem na śmierć i życie” – powiedział reżyser.

Postać Małgorzaty w nowej interpretacji ma uosabiać dobro i siłę uczuć, które mogą zmienić świat. Woland natomiast, co może okazać się zaskakujące dla niektórych widzów, będzie dążył do zetknięcia z główną bohaterką. W akcję sztuki wplecione zostały też utwory autorstwa Izaaka Dunajewskiego, wykorzystywane w radzieckich filmach propagandowych z lat 30. i 40. XX wieku.

Adaptację teatralną „Mistrza i Małgorzaty” przygotowano z okazji 50. rocznicy Międzynarodowego Dnia Teatru. W głównych rolach zobaczymy Dominikę Łakomską, Roberta Kowalskiego oraz Marka Frąckowiaka. Sztukę można oglądać do końca marca i w wybrane dni kwietnia w Teatrze Rampa. Szczegóły na www.teatr-rampa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 2 = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 823 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony