Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » Kebab na Chłodnej 25?

Kebab na Chłodnej 25?

Oazie warszawskiej kultury kawiarnianej grozi zamknięcie. Mieszkańcy kamienicy nie zgodzili się na przedłużenie koncesji na alkohol, co może doprowadzić do upadku Klubokawiarni.

Lokal na Chłodnej znany jest głównie z wydarzeń teatralnych, m. in. ze spektakli teatru improwizowanego Klancyk. Na co dzień odbywają się tu koncerty, przeróżne spotkania, wieczory autorskie. Klubokawiarnia stała się jednym z kulturalnych centrów stolicy.

Konflikt z mieszkańcami rozpoczął się, gdy wszedł w życie zakaz palenia i bywalcy kawiarni zaczęli coraz częściej przebywać na zewnątrz. Warunkiem otrzymania koncesji na alkohol jest zgoda wspólnoty, a ta w głosowaniu zdecydowała, że owej zgody nie udzieli. Może to oznaczać bankructwo lokalu, którego większość dochodów pochodzi właśnie ze sprzedaży alkoholu.

Czy tak naprawdę się stanie ze słynną Chłodną 25? – Bardzo możliwe, że zmieni się w miejsce bezalkoholowe. Choć trudno będzie to utrzymać, łatwo się nie poddamy. Może piwnicę zostawię artystom, a na górze powstanie kebab lub lumpeks? – ironizuje Grzegorz Lewandowski, właściciel Klubokawiarni. Miejmy nadzieję, że kulturalnej wizytówki stolicy nie czeka taki los.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 + dziewięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 087 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony