Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Drive – premiera płyty już w poniedziałek

Drive – premiera płyty już w poniedziałek

W najbliższy poniedziałek wielka premiera dla fanów filmu i muzyki elektro – do sklepów w Polsce trafia długo oczekiwana ścieżka dźwiękowa do filmu DRIVE z Ryanem Goslingiem w roli głównej.

Mimo, że film gościł na ekranach w ubiegłym roku, jej premiera w Europie możliwa jest dopiero teraz. Warto jednak sprawić sobie pamiątkę po najbardziej nastrojowym obrazie ubiegłego roku, szczególnie, że film śmiało można zaliczyć już do tzw. ‘rzeczy kultowych’.

Czas też uchylić rąbka tajemnicy co kryje się na tym słynym już soundtracku: najbardziej znane utwory na płycie to oczywiście piosenka „A Real Hero” College feat. Youth oraz mroczny, elektroniczny „Night Call” wykonywany przez duet Kavinsky & Lovefoxxx. Nie wszyscy wiedzą, że w tym drugim utworze palce maczał muzyk grupy Daft Punk – Guy Manuel Homem Christo jest współautorem jego muzyki i współproducentem. Inna ciekawostką jest nieco demonicznie brzmiąca w tym zestawie pieśń z 1971 roku „For Your Love” nominowanego do Oscara i Grammy włoskiego kompozytora Riza Ortolani’ego, zaśpiewana przez jego żonę, 85-letnią dziś Katynę Ranieri. Za muzykę ilustracyjną (14 utworów) odpowiada Cliff Martinez, nigdyś muzyk Red Hot Chili Peppers a od lat z powodzeniem autor muzyki filmowej („Seks, Kłamstwa i Kasety Video”, „Traffic”, „Solaris”).

Płyta dostępna będzie w niskiej cenie.

Sony Music Poland

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć + 6 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony