Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » Trzecie urodziny Kamienicy

Trzecie urodziny Kamienicy

Prywatny teatr dramatyczny Kamienica w Warszawie obchodził niedawno swoje trzecie urodziny.

Kamienica to miejski budynek mieszkalny, murowany z cegły lub kamienia, przynajmniej jednopiętrowy. Społeczność kamienicy to różnorodna zbiorowość o niejednolitych charakterach, przywarach i cechach. Wspólne dzielenie budynku wymaga od mieszkańców przestrzegania zasad i zachowania porządku oraz umiejętności dostosowania się do panujących reguł.

Kamienica to także nazwa prywatnego teatru dramatycznego w Warszawie, który niedawno obchodził swoje trzecie urodziny. Założył go i prowadzi Emilian Kamiński. Siedziba Teatru Kamienica mieści się w zabytkowej kamienicy przy Al. Solidarności 93, zbudowanej w 1910 roku w stylu secesyjnym, ocalałej w czasie II wojny światowej. Teatr Kamienica ma około 1800 m² powierzchni; znajdują się w nim trzy sceny: Oficyna (na 300 osób), Parter (na 130 osób) i Piwnica Warsza (na około 80 osób). Przy teatrze działa Fundacja Atut wspierająca młodych twórców kultury polskiej.

Wychodząc na przeciw różnorodnym potrzebom odbiorców, Kamienica ciągle poszerza swoją ofertę i dostosowuje ją zarówno do młodszych, jak i starszych widzów. Repertuar jest bardzo urozmaicony i każdy odwiedzający znajdzie z pewnością coś dla siebie, a przy okazji poczuje się małą częścią tej teatralnej wspólnoty.

Oficjalna strona teatru:

http://teatrkamienica.pl/

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− dwa = 6

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 647 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony