Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Noc muzeów 2012

Noc muzeów 2012

W nocy z 19. na 20. maja nie warto zawracać sobie głowy spaniem. Można dużo lepiej i ciekawiej wykorzystać tę jedyną noc w roku.

W nocy z 19. na 20. maja odbędzie się 9. już edycja Nocy Muzeów. W tym roku patronem tej imprezy będzie Bolesław Prus, gdyż w swej powieści „Lalka” uwiecznił XIX-wieczną Warszawę. Ponadto w tym roku przypada setna rocznica śmierci pisarza. Jak co roku, do udziału zgłaszają się nie tylko muzea czy galerie, ale także przedsiębiorstwa, teatry, biblioteki, kościoły, puby czy domy kultury, które przygotowują specjalne konkursy i niespodzianki na tę szczególną noc. Specjalne, nieprezentowane wcześniej eksponaty, zamknięte w powszedni dzień zakątki muzeów czy teatrów, a także miejsca, do których normalnie nie moglibyśmy wejść, gry, wykłady, spektakle – to tylko namiastka tego, co będzie się działo tej wyjątkowej nocy.

Noc muzeów w nocy z 19. na 20. maja odbędzie się w Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu.

Pamiętajmy, że wejście miejsc biorących udział w Nocy Muzeów jest bezpłatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 + cztery =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 151 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony