Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Zło obudzi się w kwietniu. Spotkanie z Monsem Kallentoftem

Zło obudzi się w kwietniu. Spotkanie z Monsem Kallentoftem

Wiosna w polskich księgarniach to czas, gdy na półkach pojawi się kolejny kryminał skandynawskiego pochodzenia. Tym razem będzie to najnowsza powieść Monsa Kallentofta „Zło budzi się wiosną”. Autor promując książkę odwiedzi Poznań.

Wiosenne słońce ogrzewa Linköping i jego mieszkańców, którzy rozkoszują się piękną pogodą w kawiarnianych ogródkach. Po niebie kołują jaskółki, na straganach jarzą się tulipany, do bankomatu podchodzi matka z dwojgiem dzieci. I wtedy znienacka sielankę przerywa wielka eksplozja, po której Linköping już nigdy nie będzie takie samo.
Komisarz Malin Fors stoi przy trumnie swojej matki, a już kilka chwil później jest w drodze na plac Filbyter. Tego widoku nie zapomni do końca życia. Okruchy szkła. Zmiażdżone kwiaty i walające się wszędzie warzywa. Rozdarty dziecięcy bucik. Gołąb dziobiący coś czerwonego w ogłuszającej ciszy… [źródło opisu: www.rebis.com.pl]

Autor książki „Zło budzi się wiosną” często porównywany jest do Stiega Larssona, a przez niektórych uważany nawet za lepszego niż najbardziej znany twórca skandynawskich kryminałów. Jego pierwsza powieść „Pesetas” opublikowana w 2000 roku od razu została nagrodzona przez Związek Pisarzy Szwedzkich. „Ofiara w środku zimy”, której premiera odbyła się siedem lat później również zdobyła serca czytelników i krytyków, trafiając na pierwsze miejsca list bestsellerów.

W ramach promocji książki poznańscy fani pisarza będą mogli zobaczyć się z nim osobiście. Mons Kallentoft odwiedzi stolicę Wielkopolski 18.04.2012 roku. Spotkanie odbędzie się w Księgarni Powszechnej na Starym Rynku o godzinie 18:00.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/277962635611810/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 × dwa =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony