Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Najlepszy muzyk w Polsce

Najlepszy muzyk w Polsce

Gdzie można spotkać najbardziej utalentowaną muzycznie młodzież w Polsce? Nie w komercyjnych programach typu talent show, ale na konkursie Młody Muzyk Roku, organizowanym przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.

W konkursie tym mogą brać udział jedynie soliści, którzy nie ukończyli 19 lat i nie zajmują się zawodowo muzyką. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje instrumentów muzycznych.  Konkurs składa się z dwóch etapów: półfinału i finału. Finał w którym będzie uczestniczyć siedmiu najlepszych muzyków odbędzie się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z udziałem publiczności oraz transmitowany będzie przez TVP Kultura. Zwycięzca, wyłoniony przez jury i telewidzów będzie reprezentował Polskę na Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków 2012 w Wiedniu. Finał jest reklamowany przez organizatorów jako „nowoczesne widowisko telewizyjne, którego celem jest ukazanie konkursu muzyki klasycznej w przystępny i aprobowany przez młodzież sposób”. Sam konkurs ma pomóc instrumentalistom w rozpoczęciu kariery i doskonaleniu się w tak pięknej, lecz niepopularnej dziś dziedzinie jaką jest muzyka klasyczna. Młodzi muzycy będą mieć szansę nauczyć się odpowiedniej prezencji na scenie, udzielania wywiadów i kształtowania wizerunku scenicznego. Sylwetki kandydatów i dokładny opis konkursu dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej: http://www.tvp.pl/kultura/wydarzenia/mlody-muzyk-roku .

Wielki finał już 4 kwietnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 4 = trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony