Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Fotografia » Kolażownik

Kolażownik

Współczesny świat kolaży należy do holenderskiego artysty Tima Rolleloffsa. Tim mieszka w Berlinie, ma czworo dzieci i dwa psy, inspiruje go życie, w dziedzinie wycinania osiągnął już chyba wszystko.

Tim wycina wszystko, co „znajdzie pod ręką”, potem nakleja na papier i tworzy niepowtarzalne obrazy. Ma tysiące par nożyczek, w tworzeniu pomaga mu chaos. Aby stworzyć niepowtarzalne dzieło potrzeba chaosu. Potrzeba czegoś co zamieni zamęt w kreatywność. Trzeba dostrzegać w tym zabawę, być optymistą i nie tracić werwy do pracy.

Piękno…to pojęcie trudne, to coś co inspiruje, napędza do pracy. Piękno można nawet dostrzec w brzydocie i na pozór banalnych przedmiotach. Moda to pojęcie względne. Myśląc moda, przywołuje na myśl Jana Christiana Andersena i baśń o nagim cesarzu, który myślał, że najlepsze ubrania ma w szafie, a był zwyczajnie nagi.

Wolność…to niełatwe, bo od razu przychodzą do głowy tysiące rzeczy. Młodość, pierwsze samotne podróże, wypady z przyjaciółmi, kontrola i brak kontroli. Samodzielne przemierzenie odległości z punktu z punktu A do punktu B. Wolność to taka swobodna, że można nawet pójść do diabła…

Sztuka…to pojęcie wieloznaczne. Świat sztuki jest dziwnie skonstruowany. Sztuka leży przed tobą. Patrzysz na nią wchodząc nawet do supermarketu.

Wyobraźnia…to coś najcenniejszego, pozwala tworzyć, wyczarowywać świat z zupełnie zbędnych skrawków papieru. Można wiele się nauczyć obserwując ludzi i świat. Świat wartości, etymologia, powrót do swoich korzeni i stwarzanie czegoś oryginalnego.

Więcej o artyście i jego pracach można przeczytać i zobaczyć na stronie:

www.roeloffs1.com

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + 7 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony