Jestes tutaj: Home » LITERATURA » W 80. rocznicę urodzin Myśliwskiego

W 80. rocznicę urodzin Myśliwskiego

Niedługo odbędzie się premiera kolejnej, długo wyczekiwanej powieści jednego z najwybitniejszych przedstawicieli nurtu literatury chłopskiej, Wiesława Myśliwskiego.

Myśliwski obchodzi w tym roku osiemdziesiąte urodziny. W polskiej literaturze obecny jest niemal od półwiecza, każda kolejna książka to duże literackie wydarzenie.

Autor takich książek jak „Kamień na kamieniu”, „Widnokrąg”, czy „Traktat o łuskaniu fasoli” przez krytyków utożsamiany jest ze strażnikiem pamięci o polskiej wsi. Każda jego powieść jest świadectwem tożsamości chłopów i kultury słowa mówionego, nie pisanego. Poruszanie tej tematyki jest również przywracaniem słowu jego pierwotnej funkcji – mocy sprawczej, zaklinania rzeczywistości, ustanawiania innego porządku rzeczy.

Kwestia kolejnej powieści jest dość enigmatyczna, pisarz nie chce zdradzić nawet tytułu.
Wydawnictwo „Znak” zapowiada jednak, że najnowsza książka Myśliwskiego ukaże się na koniec tego roku, lub na początku roku przyszłego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 7 = trzydzieści pięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony