Jestes tutaj: Home » TEATR » „Szkoła żon” na żywo

„Szkoła żon” na żywo

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze Telewizji po raz kolejny zostanie zaprezentowana premiera „na żywo”. Tym razem będzie to utwór francuskiego klasyka Moliera – „Szkoła żon”.

Komedia w dzisiejszych czasach wciąż budzi duże zainteresowanie publiczności. Atrakcyjnie stworzone portrety bohaterów, ciekawy sposób przedstawienia rozwoju ich wzajemnych relacji oraz inteligentny humor to niewątpliwe zalety „Szkoły żon”.

Wersja, która zostanie wyemitowana w Teatrze Telewizji, to inscenizacja Teatru Polskiego w Warszawie. Reżyserią zajął się Jacques Lassalle – znawca teatru molierowskiego związany z paryską Comedie Francaise. Główną rolę – Arnolfa – zagra Andrzej Seweryn, który jako trzeci cudzoziemiec na świecie dostał możliwość współpracy z tym prestiżowym teatrem. Oprócz niego na scenie zobaczymy również Annę Cieślak, wcielającą się w postać Agnieszki.

Atrakcyjnym dodatkiem zapowiadającym dzisiejszą premierę i jednocześnie zachęcającym widzów do obejrzenia spektaklu jest przygotowany przez Teatr Telewizji materiał.

http://www.youtube.com/watch?v=E6TeirJJLSw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 − cztery =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony