Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Przyjaciel z bonusem

Przyjaciel z bonusem

Na pewno każdy zastanawiał się, czy istnieje prawdziwa przyjaźń między kobietą a mężczyzną. Dla wielu jest to niemożliwe, zaś dla innych to normalne zjawisko. Jednak co można powiedzieć o szerzącym się wciąż zjawisku, jakim jest przyjaźń z bonusem? Czy seks z przyjacielem pozwala osiągnąć szczęście?

Temat ten poruszony został w komedii ” To tylko seks” z Milą Kunis i Justinem Timberlake’m. Bohaterowie mają dość związków, wolą seks bez zobowiązań. Oryginalny tytuł tej komedii brzmi „Friends with Benefits”, dosłownie: „Przyjaciele z bonusami”. Tak seksuolodzy i socjolodzy nazwali zjawisko coraz bardziej modne, szczególnie wśród wykształconych, niezależnych singielek. Najczęściej są to ludzie, którzy mają do miłości stosunek bardziej zabawowy niż romantyczny. Szokujące jest raczej to, jaką przemianę myślenia o przyjaźni i płci przeszła kultura zachodnia w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Ten układ, bo jest to przede wszystkim układ ze szczegółowo określonymi zasadami, jest w teorii łatwy do zrealizowania. Lubimy się, chcemy sypiać ze sobą, ale  jest jeden warunek: nie możemy się w sobie zakochać.

Przyjaciele, którzy wchodzą w taki układ, tłumaczą często, że seks jest jedynie potrzebą fizjologiczną, zaspokojeniem potrzeb erotycznych. Nie zdają sobie często sprawy z faktu, iż po pewnym czasie więź między nimi będzie się pogłębiać. W ten sposób można się łatwo zranić. Wielu uważa, że przyjaźń między kobietą i mężczyzna nie istnieje. Jeśli między nimi jest pewna chemia (a musi być, skoro chcą razem sypiać), jest to niemożliwe. W rezultacie któraś ze stron poczuje coś więcej niż przyjaźń i układ nie przetrwa. Co gorsza, ta osoba może bać się powiedzieć o swoich uczuciach. Nieujawniając ich, będzie skazana na wieczne udawanie. Największe rozczarowanie może ją spotkać, gdy pewnego dnia druga strona poinformuje, że musi przerwać ich bezinteresowną przyjaźń z bonusem, bo jest zakochana w kimś innym. Może to spowodować wiele trudnych w przyszłości do wyprostowania zahamowań i uprzedzeń.

Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Michigan wynika, że wśród przyjaciół z bonusem tylko 10 proc. zakochało się w sobie i zostało parą. Znacznie więcej, bo 36 proc., dało sobie spokój z seksem i wróciło do zwykłego kolegowania się, zaś 26 proc. zerwało ze sobą na dobre. Reszta chwaliła sobie układ tego typu i bardzo dobrze się w nim czuła.

Myślę, że relacje bez zobowiązań są dla wielu lekarstwem na samotność. Niestety nie da się wypełnić pustki lub zaspokoić potrzeby bliskości jedynie seksem, który w swoim założeniu ma być wyzbyty z głębszych uczuć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 1 = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 039 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony