Jestes tutaj: Home » FILM » „Kac Wawa” – największa porażka polskiej kinematografii

„Kac Wawa” – największa porażka polskiej kinematografii

„Kac Wawa” – polska wersja słynnego hollywoodzkiego przeboju „Kac Vegas” – miała osiągnąć tak samo dobre wyniki finansowe i przychlność widzów jak amerykański pierwowzór.

Druga część bijącej rekordy popularności komedii w reżyserii Todda Phillipsa podwoiła swój budżet, 80 mln, ale też przebił wpływy z biletów pierwszej części, które osiągnęły poziom 580 mln. Tymczasem zainteresowanie komedią „Kac Wawa” dwa tygodnie po hucznej premierze spadło tak bardzo, że coraz więcej kin wycofuje ją ze swojego repertuaru. „Kac Wawa” jest pierwszym filmem w historii polskiej kinematografii, który odniósł tak druzgocącą porażkę. Długo zapowiadany i obsadzony gwiazdami „Kac Wawa” wszedł do kin 2 marca bez zwyczajowego pokazu dla prasy. Premierowy weekend nie był dla niego udany – obejrzało go 73 tysiące widzów (podczas gdy podobną pijacką komedię – „Wyjazd integracyjny” – 277 tys.).

O filmie „Kac Wawa” zrobiło się głośno, gdy jego producent Jacek Samojłowicz ogłosił, że składa do sądu pozew przeciw Tomaszowi Raczkowi. Recenzent filmowy ostro skrytykował komedię, przez co Samjłonowicz – jak twierdzi – stracił kilka milionów wpływów. Tomasz Raczek na facebookowym profilu określił film mianem „raka polskiego kina”, jednak z pewnością nie tylko jego opinia zaważyła na porażce „Kaca”. Łukasz Muszyński z Filmwebu poleca „filmową abstynencję” bez kaca. – Pijcie z umiarem i nie oglądajcie za dużo złych polskich komedii – pisze. I przywołuje słowa Łukasza Karwowskiego, reżysera filmu, który opowiadając o motywacjach twórczych stwierdził, że film zrobił, żeby zobaczyć „Jak się cycki trzęsą w 3 D”. Uczciwie rzecz biorąc efekt został osiągnięty. Ale dla kinomanów to chyba jednak za mało. – Pozwijmy Samojłowicza! Powinniśmy dostać odszkodowania za podstępne wykradzenie uczciwie zarobionej kasy z naszych portfeli – piszą na filmowym forum FilmWeb.

Współscenarzysta polskiego „Kaca” Piotr Czaja, ripostując krytykę Raczka, dziwił się, czemu publiczność śmieszy scena, gdy bohaterowie amerykańskiego „Kac Vegas” sikają do basenu Mike’a Tysona, ale już nie śmieszy ich, kiedy warszawscy imprezowicze sikają na palmą. Tymczasem polska widownia ma już po prostu dosyć nieśmiesznych komedii rodzimych twórców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć + = 11

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 170 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony