Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Cytadela znów z Misterium

Cytadela znów z Misterium

Misterium Męki Pańskiej – spektakularne widowisko pasyjne będące religijnym i artystycznym przygotowaniem do Wielkanocy, przedstawiające mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa – po rocznej przerwie odbędzie się znów, jak chce tego tradycja, na poznańskiej Cytadeli w sobotę przed Niedzielą Palmową, czyli 31 marca 2012, o godz.20.00.

Misterium poprzedzi Msza św. w kościele św. Jana Bosko u salezjanów na Winogradach o godz. 18.00. Wstęp wolny.

– Misterium jest historią Jezusa, który cierpi i poświęca się, aby dać ludziom odkupienie. To opowieść o miłosierdziu, służbie i zbawieniu. Choć korzenie tego spektaklu wyrastają głęboko z religii, to sam przekaz jest o wiele bardziej uniwersalny. Naszej inscenizacji nie można zatem interpretować jako wydarzenie stricte religijne, ale dialog między sztuką i wiarą. Ufam, że każdy widz znajdzie w Misterium coś ważnego i głębokiego. Bez względu na to w co, lub kogo wierzy – mówił twórca Misterium Męki Pańskiej, a więc pomysłodawca, scenarzysta, reżyser i producent w jednym, Artur Piotrowski.

Tydzień wcześniej, tj. 24 marca 2012 takie samo widowisko obejrzało ok. 30 tysięcy widzów w Warszawie.

Niedługo pojawią się dokładne mapy dojazdu oraz informacje o możliwości parkowania dla przyjezdnych uczestników Misterium. Dla osób korzystających z transportu kolejowego, Przewozy Regionalne proponują specjalną ofertę promocyjną. Każdy, kto nabędzie bilet na przejazd pociągami interREGIO lub REGIOekspres Spółki, w dniu 31 marca 2012 w relacji do Poznania (w jedną stronę) będzie mógł powrócić do stacji wyjazdu bez dodatkowych opłat. Wystarczy tylko po zakończeniu spektaklu podstemplować u organizatora swój bilet i udać się w podróż powrotną najpóźniej do godz. 14.00 w dniu 1 kwietnia 2012. Trasa przejazdu musi odbywać się tą samą drogą.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× dwa = 12

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony