Jestes tutaj: Home » FILM » Piątkowe premiery

Piątkowe premiery

W piątek, 30. marca, do polskich kin wchodzi aż sześć nowych tytułów. Najciekawiej zapowiada się Koń Turyński Beli Tarra oraz coś z całkiem innej półki – Gniew tytanów Jonathana Liebesmana.

Punktem wyjścia dla Konia Turyńskiego był epizod z życia Fryderyka Nietzschego, kiedy to próbując uchronić okładanego batem konia, uległ wypadkowi i trafił do szpitala. Tarr podchodzi do historii jakby z drugiej strony. W filmie opowiada domniemane losy konia, woźnicy i jego córki. Obraz zrealizowany w czarno-białej kolorystyce jest wedle zapowiedzi reżysera jego ostatnim.

Natomiast Gniew tytanów to sequel Starcia tytanów sprzed dwóch lat, który był z kolei remake’em kultowego już filmu z 1981 r. pod tym samym tytułem, z Laurencem Oliverem. Oryginał nie doczekał się kontynuacji, więc Gniew tytanów będzie historią nową, nieznaną publiczności. Akcja toczy się w mitologicznym świecie greckich bogów i opowiada przygodach i zmaganiach Perseusza. Na przykładzie Starć zaobserwować możemy, jak kino poszło „do przodu” (co nie oznacza, że remake jest lepszy), jak zmieniły się metody kręcenia, język opowiadania, wykorzystanie komputerów i efekty specjalne. Czym zadziwi nas Gniew tytanów i czy zadziwi w ogóle? Zobaczymy. W rolach głównych, podobnie jak w pierwszej części: Sam Worthington, Liam Neeson oraz Ralph Fiennes.

Oprócz tego w ofercie polskich kin: Marieke, Marieke, Dokąd teraz?, Zaginiona i Wyspa skazańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 3 = piętnaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 132 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony