Jestes tutaj: Home » SPORT » Wielki,większy,największy – Leo Messi

Wielki,większy,największy – Leo Messi

Argentyńczyk Leo Messi zdobył 234 bramkę w sezonie i został najlepszym strzelcem w historii Barcelony. Messi mając 25 lat zagraża wielu strzeleckim rekordom, które niedawno wydawały się trudne do pobicia.

We wszystkich rozgrywkach tego Sezonu trafił 54 razy i zbliża się do niezwykłej granicy 70 trafień. W ostatnim meczu ligowym z Granadą( 5-3) ustrzelił hat-tricka i wyprzedził w klasyfikacji strzelców Cesara Rodrigueza, który na przełomie lat 40 i 50-tych zdobył dla Barcelony 232 bramki. Leo dla Barcelony jest wartością bezcenną. Swoją drogą niezwykły jest fakt, iż wiele lat temu poznano się na jego niezwykłym talencie i zaproponowano udział i opiekę w szkole Barcelony. Młody Leo z racji niskiego wzrostu potrzebował finansowania drogiej terapii hormonalnej. Rodziców nie było stać na leczenie i to Barcelona wyciągnęła do niego pomocną dłoń. Barcelonę i Leo Messiego łączy więc niezwykła wieź i każda ze stron dołożyła tu swoją cegiełkę.

Choć Leo Messi wyprzedził Cezara w rekordzie strzeleckim to jednak biorąc pod uwagę mecze nieoficjalne lepszy od niego jest Paulino Alcantara. Urodzony na Filipinach napastnik jeszcze przed II wojną światową trafił 369 razy. Messi może go wyprzedzić już za dwa lata. Z całą pewnością może ustanowić rekordy, których długo nikt nie pobije.
Messi przywykł do porównań z Pele i Diego Maradoną.

Ktoś napisał na Twiterze, że to jedyny piłkarz, który jest lepszy w rzeczywistości niż na Play Station i to znakomicie oddaje jego geniusz.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× jeden = 3

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 131 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony