Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Fotografia » Miesiąc Fotografii w Krakowie

Miesiąc Fotografii w Krakowie

Festiwal Miesiąc Fotografii świętuje w tym roku swoje 10. urodziny! Z tej okazji organizatorzy przewidują specjalne atrakcje.

Tegoroczna edycja Miesiąca Fotografii odbędzie się w dniach 17 maja- 17 czerwca w Krakowie. Jak co roku, do współpracy w ramach festiwalu zaproszono wielu wybitnych twórców i specjalistów, a na program MFK złoży się kilkadziesiąt wystaw i wydarzeń. Ekspozycje odbywać się będą równolegle w najlepszych salach ekspozycyjnych Krakowa i przestrzeni miasta, a wydarzenia (spotkania, warsztaty, projekcje, wykłady i gry miejskie) będą ich integralną częścią. Zapowiedzią tegorocznej edycji będzie kwietniowy Dzień Fotografii w Warszawie, pełen spotkań, projekcji, warsztatów i wystaw.

10. urodziny Miesiąca Fotografii uświetnią wspaniałe wystawy niekwestionowanych gwiazd dawnej i współczesnej fotografii światowej. Program główny Miesiąca Fotografii w Krakowie przedstawia się następująco:

• „Aleksander Rodczenko. Rewolucja w fotografii” (Muzeum Narodowe w Krakowie),
• „Jerzy Lewczyński. Pamięć obrazu” (Muzeum Narodowe w Krakowie),
• Sally Mann, „Kraj i rodzina” (Muzeum Etnograficzne),
• „Wierność obrazów. René Magritte i fotografia” (Międzynarodowe Centrum Kultury),
• Sergiej Bratkow (MOCAK),
• James Evans (Galeria ZPAF),
• Viviane Sassen (Galeria Pauza),
• Lieko Shiega (Muzeum Techniki i Sztuki Japońskiej Manngha),
• „Drżące ciało – fotografie z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego (Galeria Starmach).
Nowością w formule Festiwalu jest sekcja eksperymentalna MFK realizowana we wnętrzach Galerii Bunkier Sztuki. Pod kierunkiem słynnej brytyjskiej krytyczki Charlotte Cotton (autorki, m.in. przewodnika po współczesnej fotografii artystycznej “Fotografia jako sztuka współczesna”), z udziałem kilkunastu polskich kuratorów i naukowców, zaprezentowany zostanie tam nowatorski, rozbudowany projekt interdyscyplinarny. Jego formuła otwarta będzie na – i dla – publiczności.
Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Sztuk Wizualnych (zał. w 2001 r.) – jedna z najaktywniejszych w Polsce organizacji pozarządowych zajmujących się promocją sztuk wizualnych. Jej specjalnością jest fotografia, a misją – szukanie dla niej nowych definicji, w kontekście sztuki współczesnej, historii i socjologii. W latach 2007 – 2011 FSW prowadziła, we współpracy z krakowskim oddziałem Związku Polskich Artystów Fotografików, galerię ZPAF i S-ka, która była przestrzenią dla eksperymentu oraz promocji interesujących artystów młodego pokolenia. Fundacja zajmuje się także działalnością wydawniczą: w katalogu ma zarówno pozycje albumowe, jak też opracowania teoretyczne na temat fotografii.

wstęp: na większość wystaw bezpłatny, na niektóre warsztaty zapisy
szczegółowe informacje na: www.photomonth.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 6 = jeden

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 166 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony