Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Kilka słów o uczuciach – recenzja książki „Tektonika uczuć”

Kilka słów o uczuciach – recenzja książki „Tektonika uczuć”

Kiedy nadchodzi ta upragniona, wyczekana wiosna, kwitną kwiaty, zielenią się drzewa i słońce tak cudownie delikatnie przypieka, warto zaopatrzyć się w książkę, która nie będzie zbyt ciężka i którą będziemy mogli w spokoju czytać na ławce w parku.

Przeglądając jakiś czas temu katalog z nowościami książkowymi, dostrzegłam nową pozycję Erica Emmanuela Schimtta. Zachęcona sukcesem poprzednich książek autora, a w szczególności pozycji „Oskar i Pani Róża”, postanowiłam nie zwlekać z jej przeczytaniem. I tak też się stało. Nie minęło dużo czasu, kiedy książka leżała już na moim biurku, a ja w końcu mogłam bez reszty oddać się czytaniu i delektowaniu się zapachem jej kartek. I po raz kolejny się nie zawiodłam. Nie ma sensu, abym pisała, do czego i w jaki sposób autor chciał nawiązać, bo wszystkie te informacje można przeczytać na okładce lub w Internecie.

Książka to cały wachlarz emocji: od radości, zachwytów i szczęścia do łez, rozstania i cierpienia. Fantastyczna forma dialogów między kilkoma jej bohaterami, prosta i przyjemna. Jeśli chodzi o treść, książka opowiada historię, jakich pełno we współczesnym świecie. Kobieta, mężczyzna, miłość, ulotność uczuć, trud zrozumienia drugiej osoby. To wszystko nie jest jednak tak banalne, jakby się mogło na początku wydawać. To po prostu przykład z rzeczywistości. Autor doskonale ukazał, jak łatwo i niepotrzebnie komplikujemy sobie sprawy i jak w prosty sposób możemy coś ważnego stracić. Być może książka nie sprawiła, że moje życie diametralnie się zmieniło, ale przez chwilę zastanowiłam się, czy czasami nie warto odpuścić i cieszyć się tym, co mamy.

Moim zdaniem książkę można polecić nie tylko Paniom, ale także i Panom. Wszystkim, którzy chcieliby zrozumieć…

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery − 2 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony