Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Balet w grafice

Balet w grafice

Album Jana Stanisława Witkiewicza „Balet romantyczny w grafice” zawiera 126 dziewiętnastowiecznych grafik pokazujących balet romantyczny, balety i tańce wówczas powstałe, artystów, tych bardzo sławnych i tych mniej znanych.

Jan Stanisław Witkiewicz publikuje w miesięcznikach i tygodnikach kulturalnych. Jego artykuły ukazują się w prasie szwajcarskiej, niemieckiej, francuskiej i angielskiej. Jest autorem wydanych przez Iskry książek: „Leksykon operowy”, „Balet w Polsce”, „Życie dla tańca. Rozmowy z Marią Krzyszkowską”, „W muzycznej przestrzeni”, „Artystyczna uczciwość. Rozmowa z Ewą Michnik”, „Grand jété, czyli wielki skok. Rozmowa z Witoldem Grucą” czy „Tańczące figurki z kolekcji Alaina Bernarda”.

Książka „Balet romantyczny w grafice” jest pięknym artystycznie zapisem tego, co w czasie Romantyzmu w dziedzinie tańca się działo. Grafiki są w rzeczywistości jedynym ikonograficznym dokumentem najważniejszego okresu w balecie. Widnieją na nich sceny i kroki, ale również kostiumy i scenografie. Wszystkie pochodzą z prywatnej kolekcji i są pokazywane po raz pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


6 − = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 811 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony