Jestes tutaj: Home » FILM » „Ostatnia miłość na Ziemi” – wielkie uczucie w obliczu katastrofy

„Ostatnia miłość na Ziemi” – wielkie uczucie w obliczu katastrofy

Dziś, 23. marca, premierę kinową miał film „Ostatnia miłość na Ziemi” (oryginalny tytuł „Perfect Sense”) w reżyserii Davida Mackenzie. Obraz łączy historię romansu dwóch osób z wizją katastrofy zagrażającej istnieniu całej ludzkości.

Szef kuchni Michael (w tej roli Ewan McGregor) przypadkiem spotyka piękną naukowiec Susan (Eva Green) i oboje zakochują się w sobie. Parze nie jest jednak dane spokojne przeżywanie nowo doświadczanych uczuć. Świat dookoła nich w niespodziewany sposób rozpada się na kawałki. Ludzie zapadają na dziwną chorobę, która wpływa na emocje, a następnie atakuje wszystkie zmysły po kolei, zaczynając od węchu. Zanik każdego ze zmysłów poprzedzony jest wybuchem ogromnych emocji: przed utratą smaku, człowiek zaczyna odczuwać niekontrolowane napady głodu, słuchu – staje się agresywny itd.

„Ostatnia miłość na Ziemi” pokazuje, jak ludzie przystosowują się do nowych warunków, w których przyszło im żyć. Nie szukają panicznie drogi ucieczki, przeciwnie – przyzwyczajeni do pewnych zachowań, starają się dalej pracować czy jeść, a przede wszystkim – co udowadniają główni bohaterowie – kochać pomimo wszelkich przeciwności. Reżyser, który jest autorem takich filmów, jak „Hallam Foe” czy „Asylum”, przekazuje widzom, że obecność i troska drugiego człowieka są najlepszym, co może się przydarzyć nawet w obliczu swoistej apokalipsy.

Autorem scenariusza jest Kim Fupz Aakeson, który sam stwierdził: „To najbardziej fantastyczny scenariusz, jaki kiedykolwiek napisałem”. Odtwórca głównej roli, Ewan McGregor, dopowiada: „Po prostu zakochałem się w scenariuszu”.

Debiut filmu miał miejsce na festiwalu w Sundance w 2011 roku. Obraz zdobył także prestiżową nagrodę dla najlepszego brytyjskiego filmu roku na festiwalu w Edynburgu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 × = cztery

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 811 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony