Jestes tutaj: Home » SPORT » Wartość Roberta Lewandowskiego dla Borusii Dortmund?

Wartość Roberta Lewandowskiego dla Borusii Dortmund?

W ostatnich dniach nasiliły się spekulacje na temat odejścia Roberta Lewandowskiego z Borusii Dortmund.

Niemcy ostrzegają aby nie powtórzył błędu Nuriego Sahina, który jako wyróżniający się gracz Bundesligi po przenosinach do klubu ”Królewskich” ugrzązł na ławce rezerwowych. Według agenta piłkarza Cezarego Kucharskiego w przypadku nie podpisania nowego kontraktu z klubem Borusii możliwe są dwa kierunki – przenosiny do bogatszego klubu ligi niemieckiej lub ligi angielskiej. W pierwszym przypadku możliwa jest tylko jedna opcja transfer do Bayernu Monachium.

Kariera Roberta pokazuje, że najlepsze są dla niego okresy dwuletnie – tak było w Lechu Poznań, tak jest w Dortmundzie.
Swoją drogą warte przypomnienia, iż w okresie młodzieńczym Roberta odrzuciła Legia Warszawa na jednym z testów. Specjaliści od szkolenia w warszawskim klubie uznali, iż jest za słaby na grę w pierwszym zespole i nie rokuje nadziei na większy rozwój. Losy piłkarzy są niezwykle różne, a talent lidera polskiej reprezentacji ogromny. Wielką karierę na miarę kariery Zbigniewa Bońka wróżą mu eksperci polskiej piłki. W Dortmundzie polskie trio (Lewandowski, Piszczek, Błaszczykowski) spisuje się znakomicie, od wielu miesięcy prezentując wielkie umiejętności. Lewandowski jest czołowym strzelcem zespołu- jesień skończył z 12 golami, wiosną dołożył 4 trafiania. Nawet najdroższy w historii klubu Brazylijczyk Marcio Amoroso nie zdobył jesienią tak wielu bramek. Piszczek według ekspertów to z kolei najlepszy obrońca w Bundeslidze. Jakub Błaszczykowski zdaje się przeżywać drugą młodość, co znalazło wyraz w zainteresowaniu Liverpoolu jego osobą. Polscy koledzy z reprezentacji mają wielki wpływ na kunszt strzelecki Roberta.

Czy Robert Lewandowski odejdzie, czy pozostanie w Dortmundzie; jak odnalazłby się w nowej lidze, nowym środowisku, w najbliższym czasie kibice poznają zapewne odpowiedzi na te pytania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć − = 8

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 813 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony