Jestes tutaj: Home » FILM » VII Festiwal Filmów Afrykańskich- AfryKamera 2012

VII Festiwal Filmów Afrykańskich- AfryKamera 2012

VII Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera 2012 odbędzie się w dniach 19-26 kwietnia w Kinotece w Warszawie. Filmy festiwalowe będzie można zobaczyć również w Kinie Kameralnym w Gdańsku (19-22 kwietnia), w Kinie Rialto i Muza w Poznaniu (23-29 kwietnia) a także w Krakowie, Wrocławiu, Białymstoku, Katowicach, Lublinie i w Koninie.

Celem organizowanego od 2006 roku festiwalu jest przybliżanie europejskim widzom największych osiągnięć Afryki w dziedzinie kinematografii i przełamywanie stereotypu Afryki jako kinowej pustyni. Odkrywane przed szerszą publicznością są nie tylko filmy ostatnich lat, ale również twórczość klasyków tego regionu. AfryKamera powstała z myślą o prezentowaniu najważniejszych zjawisk kulturowych i kinematograficznych w Afryce, ale z punktu widzenia lokalnego. Już sama nazwa wskazuje na klucz Festiwalu: Afrykańska Kamera, czyli Afryka oczami Afrykanów, nie w krzywym zwierciadle zagranicznego obiektywu.

Szczegółowy program festiwalu już wkrótce na: www.afrykamera.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć − 3 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 277 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony