Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » „Tutaj mówimy, sobie po imieniu”

„Tutaj mówimy, sobie po imieniu”

Korporacja, zakład pracy, biurowiec, spółka, zrzeszenie, firma…Tak właśnie określa się najnowsze miejsca pracy w XXI wieku. Uśmiechamy się do każdej, przypadkowo napotkanej osoby na korytarzu, mówimy sobie „cześć”, czytamy imiona z identyfikatorów przywieszonych na szyi, chodzimy na imprezy, wigilie firmowe, by wspólnie, razem celebrować najlepsze wyniki firmy.

W filmach, serialach, główni bohaterowie pracują w wielkich wieżowcach, biurowcach, znakomitych agencjach czy redakcjach. Wszystko to wygląda pięknie – kobiety i mężczyźni elegancko ubrani, w każdym pokoju super-extra ekspres do kawy, wszyscy dużo zarabiamy, jesteśmy piękni i przebojowi.

Ty, aplikując do firmy, masz nadzieję, że to też będzie tak fantastyczne miejsce. Owszem jest bardzo podobnie tylko to nazywa się korporacją.

Korporacja, która ma swoje prawa i obowiązki, nakazy i zakazy. Wszyscy wiemy jakie: ” mówimy sobie po imieniu, nosimy identyfikatory, pilnie uczestniczymy w życiu firmy, robimy swoje i uśmiechamy się.

Czy już tylko takie stanowiska pracy mają racje bytu? Czy będą jeszcze firmy, które nie „zarażą” się korporacjonizmem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 2 = trzy

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 813 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony