Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » „Tutaj mówimy, sobie po imieniu”

„Tutaj mówimy, sobie po imieniu”

Korporacja, zakład pracy, biurowiec, spółka, zrzeszenie, firma…Tak właśnie określa się najnowsze miejsca pracy w XXI wieku. Uśmiechamy się do każdej, przypadkowo napotkanej osoby na korytarzu, mówimy sobie „cześć”, czytamy imiona z identyfikatorów przywieszonych na szyi, chodzimy na imprezy, wigilie firmowe, by wspólnie, razem celebrować najlepsze wyniki firmy.

W filmach, serialach, główni bohaterowie pracują w wielkich wieżowcach, biurowcach, znakomitych agencjach czy redakcjach. Wszystko to wygląda pięknie – kobiety i mężczyźni elegancko ubrani, w każdym pokoju super-extra ekspres do kawy, wszyscy dużo zarabiamy, jesteśmy piękni i przebojowi.

Ty, aplikując do firmy, masz nadzieję, że to też będzie tak fantastyczne miejsce. Owszem jest bardzo podobnie tylko to nazywa się korporacją.

Korporacja, która ma swoje prawa i obowiązki, nakazy i zakazy. Wszyscy wiemy jakie: ” mówimy sobie po imieniu, nosimy identyfikatory, pilnie uczestniczymy w życiu firmy, robimy swoje i uśmiechamy się.

Czy już tylko takie stanowiska pracy mają racje bytu? Czy będą jeszcze firmy, które nie „zarażą” się korporacjonizmem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


4 + = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 574 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony