Jestes tutaj: Home » FILM » Już w kwietniu polska premiera „Intouchables”

Już w kwietniu polska premiera „Intouchables”

Już 13 kwietnia na ekrany polskich kin wejdzie genialna moim zdaniem komedia francuska „Nietykalni”, której produkcją zajęli się Olivier Nakache, oraz Eric Toledano. Niestety realia naszego kina są takie, iż sporo czasu musimy czekać na filmy, których światowe premiery odbyły się dużo wcześniej.

Film na pierwszy rzut oka opowiada historię sfilmowaną, lub opisaną już sporą ilość razy, gdyż autorzy przedstawiają nam zderzenie dwóch światów: bogatego biznesmena Philippe (Francois Cluzet), który wskutek wypadku musi resztę życia spędzić na wózku inwalidzkim, oraz chłopaka z francuskiego getta Driss’a (Omar Sy), który poszukując pracy ku swemu własnemu zaskoczeniu zostaje opiekunem niepełnosprawnego Philippa. To co mnie najbardziej zauroczyło w tym filmie to sposób w jaki między dwoma mężczyznami buduje się więź, która przeradza się w przyjaźń, oraz delikatny i subtelny humor, jakże dalece odbiegający od nachalnego i pustego w swoim przekazie humoru amerykańskiego. Film w wątkach pobocznych porusza sporo spraw dotyczących mieszkańców UE: bezrobocia, i problemów mniejszości społecznych. Perypetie dwóch mężczyzn i ich niekonwencjonalne podejście do otaczającej rzeczywistości sprawiło iż film zdobył olbrzymią rzeszę widzów, oraz bardzo dobry odbiór krytyków. Należy podkreślić, że cała historia oparta jest na faktach.

Nie chcę zdradzać zbyt wielu wątków samej fabuły dlatego zachęcam wszystkich fanów naszego europejskiego kina do obejrzenia „Nietykalnych”. Jeżeli zmęczyły was hollywoodzkie produkcje i macie ochotę na odrobinę urozmaicenia i bardziej ambitnego filmu z czystym sercem zapraszam do naszych kin.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


6 × = trzydzieści sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony