Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Francuski łącznik – co wysmażyło Birdy Nam Nam

Francuski łącznik – co wysmażyło Birdy Nam Nam

„Dzień dobry, jesteśmy z Francji” tak zdaje się zaczynać DJskie dzieło sztuki wydane pod nazwą „Defiant Order”.

Nie jest przesadą, że francuscy DJe robią najlepsze w świecie elektroniki, ręczne robótki. Birdy Nam Nam, Djski kolektyw, wyczarował album do tańca i do różańca, a jego premiera nastąpi 26.03.2012. Nawet, jeśli ktoś nie jest zagorzałym fanem tego rodzaju muzyki, nie odmówi płycie profesjonalnej konstrukcji oraz efektownych pomysłów. Płyta zawiera wcale nie śladowe ilości absolutnie każdego nurtu elektro. Jest dubstep, jest minimal, Birdy Nam Nam nie gardzą żadną formą. Przeciwnie, swoją muzyką idealnie wypełniają przestrzeń między prawą i lewą słuchawką, muzycznie aranżują wnętrze w głowie słuchacza. Ale traktują go z szacunkiem, czego dowodem są choćby płynne przejścia między poszczególnymi utworami. W muzyce tak drażniącej synapsy jest to szczególnie pożądany zabieg higieniczny.

Ostatecznym wskaźnikiem tego, że panowie z BNN mają fach w ręku jest wrażenie, że trudno znaleźć jedyną, idealną do odsłuchu ich najnowszej płyty przestrzeń. Równie dobrze sprawdzi się z pewnością na klubowym parkiecie, w samochodzie, w przestrzeni miejskiej i w domowym zaciszu (choć po odpaleniu krążka słowo „zacisze” traci sens). A skoro coś można zabrać na jogging i na spacer do zieleniaka, to znaczy, że musi być dobre.

Dla tych, którzy chcieliby sprawdzić jak „Defiant Order” brzmi w wersji live, informacja: BNN wystąpi 29 marca w warszawskim klubie Palladinum na Francophonic Festival 2012.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć × = 24

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 166 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony