Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » By żyło się lepiej

By żyło się lepiej

Lepsza komunikacja? Zbudujmy metro! Nasza stolica nie chce być daleko w tyle od innych europejskich stolic dlatego postanowiła znacznie zmodernizować transport miejski.

W Warszawie trwa budowa drugiej linii metra, która ma na celu zapewnienie mieszkańcom i gościom szybszego i sprawniejszego poruszania się po naszej stolicy. Z pewnością po zakończeniu wszelkich prac tak będzie, jednak czy nie odbywa się to naszym kosztem?

Zamknięte ulice, problemy w poruszaniu się i znaczne utrudnienia w dojechaniu do niektórych miejsc – oto co na razie przynosi nam budowa II linii warszawskiego metra. Chciałoby się powiedzieć – gorzej być już nie może! Niestety, może. Od dziś została zamknięta główna stacja metra – metro świętokrzyska. Metro z Młocin jeździ od dziś tylko do stacji Ratusz Arsenał, a z Kabat do Centrum. Metro także kursuje rzadziej. Co możemy zastać rano na ulicach?

Ścisk, tłok i mnóstwo niebezpiecznych sytuacji. Wysiadając z metra ludzie biegną do tramwaju by na niego zdążyć i wcisnąć się na siłę do któregoś z wagonów. Spiesząc się biegną przez ulicę, gdzie jadą rozpędzone samochody i autobusy, które muszą gwałtownie hamować by kogoś nie potrącić i nie spowodować jakiegoś wypadku.

Do takich utrudnień mieszkańcy Warszawy muszą przywyknąć na jakieś 20 dni czyli około 2 tygodni. Planowane ponowne otwarcie stacji metra świętokrzyska planowane jest na 9 kwietnia. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe, które mają pomóc w rozładowaniu tłoku i szybszym dotarciu do wyznaczonego celu. Nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że te 20 dni miną szybko.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 × dziewięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 277 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony