Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Świat » Niebywałe odkrycie Holendrów

Niebywałe odkrycie Holendrów

Kolejne dzieło wielkiego malarza udostępnione dla zwiedzających! Niesamowitym odkryciem zakończyły się badania obrazu „Martwa natura z polnymi kwiatami i różami” w muzeum Kroeller-Muller w Otterlo w Holandii.

Od 2003 roku dzieło przypisywano anonimowemu malarzowi, chodź wiele wskazywało, że wyszło ono spod pędzla Vincenta van Gogha. Wątpliwości wzbudzały nietypowy jak na czasy twórczości artysty rozmiar płótna oraz zbyt żywiołowa jak na van Gogha kompozycja. Obraz przedstawiający układ kwiatów i wazę został poddany szczegółowym prześwietleniom i analizom z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu. Po badaniu odkryto, że pod obrazem martwej natury znajduje się wizerunek nagich mężczyzn splecionych w zapaśniczym uścisku. To ostatecznie potwierdziło, że autorem tego malowidła jest sam Vincent van Gogh, który często przerabiał swoje obrazy. Oprócz tego w jednym z listów pisał do brata, iż potrzebuje większego płótna, na co ten odpisał mu, iż jest zachwycony obrazem zapaśników. Dzięki temu osiągnięciu w holenderskim muzeum możemy podziwiać jeszcze jedno dzieło mistrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 5 = dziesięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 278 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony