Jestes tutaj: Home » FILM » Igrzyska śmierci

Igrzyska śmierci

Ekranizacja bestsellerowej powieści Suzanne Collins pojawi się w polskich kinach już o północy z 22 na 23 marca. Bilety można rezerwować już na stronach Multikina, Cinema City i Heliosa.

O „Igrzyskach śmierci” głośno jest już od kilku miesięcy. Wcześniej fabułą książki zachwycony był sam Stephen King. Czy Gary’emu Rossowi uda się stworzyć równie dobry film?

Akcja rozgrywa się w Panem, które powstało na ruinach Ameryki Północnej. Katniss pochodzi z Dwunastego Dystryktu – jednego z najbiedniejszych regionów państwa. Bezwzględne władze co roku organizują brutalne Głodowe Igrzyska, które przeżywa tylko zwycięzca. Wylosowana na zawodnika zostaje młodsza siostra Katniss, lecz dziewczyna zgłasza się by zająć jej miejsce. Zmuszona jest opuścić rodzinny dom i przyjaciół. Publika, która będzie na żywo oglądać igrzyska nie daje żadnych szans na przetrwanie ani jej ani Peetowi – chłopakowi startującemu z tego samego dystryktu. Odważna szesnastolatka staje się jednak symbolem buntu oraz walki z niesprawiedliwością. Rozbudza nadzieję na zmiany. Jednak, aby wrócić do domu będzie musiała dokonać nadzwyczajnych, niemożliwych rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 + jeden =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony