Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Koncerty » Chris Botti w Sali Kongresowej

Chris Botti w Sali Kongresowej

Chris Botti – jeden z najbardziej znanych współczesnych trębaczy jazzowych i kompozytorów wystąpi w Sali Kongresowej już 7 kwietnia 2012 roku.

Występował w wielu znanych salach koncertowych, min. w klubie Ronnie Scott’s w Londynie, promując swój ostatni album Italia, który otrzymał nominację Grammy za najlepszy popowy album instrumentalny. Urodzony w Oregonie w Stanach Zjednoczonych, przez dwa lata dorastał we Włoszech. Kultura włoska przebija z wielką mocą z jego płyty, jak również jego życia. Ameryka jest dla Bottiego równie ważna ze względu na szczególne powiązanie z jazzem. Polska zajmuje również szczególne miejsce w jego życiu. Czerpie inspirację min. z muzyki Tomasza Stańki. Botti grał na całym świecie i kiedy zobaczył polską publiczność zdał sobie sprawę, że jeszcze nigdy nie widział takiej publiczności. Grał solo w Polsce już kilka razy i jak sam twierdzi polscy fani są niezwykle oczytani i głośni.
Botti jest w komfortowej sytuacji ponieważ może wynajmować artystów do gry w zespole, w przeciwieństwie do wielu innych muzyków jazzowych. Tworzenie muzyki Bottiego ma wiele wspólnego z rzeźbieniem. Codziennie bierze się do ręki kawałek i póki całość nie jest gotowa – pracuje nad nim. Formowanie zespołu poprzez granie na trąbce jest rzeczą, która najbardziej przyczyniła się do sukcesu.
Zimowe koncerty w Blue Note są dla niego jak wakacje, bo może być przez dwa tygodnie w Nowym Jorku.
Teraz wakacje będzie miał również w Polsce, gdyż jak podkreśla w wielu wywiadach uwielbia polską publiczność znającą cały jego repertuar.

Koncert 7 kwietnia zapowiada się niezwykle interesująco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem × 8 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 817 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony