Jestes tutaj: Home » MUZYKA » „Nord” – nowa płyta Kapeli Ze Wsi Warszawa już 30 marca

„Nord” – nowa płyta Kapeli Ze Wsi Warszawa już 30 marca

Kapela Ze Wsi Warszawa powraca z długo oczekiwanym albumem. 30 marca nakładem Karrot Komando ukaże się szósty studyjny album kultowego zespołu. Dystrybucją płyty „NORD” zajmie się Fonografika.

 – „NORD” jest dla nas wyjątkowym albumem, gdyż będzie celebracją piętnastolecia Kapeli ze Wsi Warszawa – mówi Maciej Szajkowski, członek grupy i dziennikarz. –  Naszych działań wywrotowych, undergroundowych i reakcyjnych odwołujących się do szeroko pojętej kultury korzennej Słowian wschodnich, zachodnich, południowych i północnych – dodaje.

Do współpracy przy płycie zaproszono muzyków legendarnej szwedzkiej formacji Hedningarna, a także kanadyjską szamankę Sandy Scofield. Za partie trąbki odpowiada uznany muzyk jazzowy Miłosz Gawryłkiewicz. Dystrybucją płyty zajmie się Fonografika. – To niewątpliwie jedna z ważniejszych pozycji w naszym bogatym katalogu – mówi Aleksander Brejnak z Fonografiki. – To pierwsza płyty Kapeli Ze Wsi Warszawa, której jesteśmy dystrybutorem, cieszymy się tym bardziej, że jest to krążek związany z piętnastoleciem zespołu – dodaje.

Ostatnią płytą wydaną przez Kapelę Ze Wsi Warszawa był wydany w 2008 roku album „Infinity”. Zespół powstał w 1997 roku i cieszy się uznaniem zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dwa × 4 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 036 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony