Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Fit czy Fat?

Fit czy Fat?

„Nie mogę schudnąć! Dlaczego nie wyglądam, tak jak ona?! Za małe…za ciasne…”  Ciągle te same słowa. Wieczne diety, coraz to nowsze specyfiki, by tylko zrzucić kilka kilogramów. Ćwiczenia, siłownie, bieganie, skakanie… Odmawianie sobie każdej przyjemności. Czekoladki, cukierki, chipsy – zapomnij. Jeden cukierek – wyrzuty sumienia przez kolejny tydzień. Nikt Ciebie nie rozumie, skąd te doły, załamania, te złe dni… A to wszystko przez to, że źle się czujesz w swoim „wielkim” ciele.

Budzik 7 rano. MTV. Uśmiech na twarzy. Czas szykować się do pracy. Szybki prysznic. Makijaż a’la Monica Bellucci, włosy a’la Beyonce. Wszystko idealnie, no, ale nadszedł czas na ubiór. Dobry humor już znika. „Za małe…widać boczki…z tyłu robią się fałdki…za krótkie, za kuse”.  Po całym rytuale powodującym złe samopoczucie oraz zepsuty humor do końca dnia, ubierasz to, co zawsze, przykrywając sylwetę marynarką oraz pasem ściskającym. A zatem z połączenia Monici Bellucci oraz Beyonce wychodzi Mamut. W „pięknej” okazałości mamut, który marzy tylko o tym, by być już z powrotem w domu.

Pomidor, plaster ogórka, dwa liście sałaty – to Twoje śniadanie. Najedzona?? No nie..ale czy można zjeść więcej??  Wkurzona, zmęczona wracasz do domu. Na obiad warzywa gotowane na parze. Później ćwiczenia, brzuszki no i koniec dnia. Czy kolejny będzie lepszy? Nie sądzę. A kiedy będzie?? Odpowiedź: Jak schudnę!

Ludzie pytają „Skąd te doły, czemu masz zły humor? Masz dobra pracę, swoje mieszkanko, świetnych znajomych, przecież dobrze wyglądasz…etc.” Wydawałoby się być idealnym życiem. Niestety nie jest. W dzisiejszym świecie ludzie puszyści, kobiece kształty, pulchne sylwetki są negowane. Programy takie jak „Top Model”, „Szał Ciał” ewidentnie pokazują nam jak powinien wyglądać „normalny” człowiek, który może żyć swobodnie w naszym społeczeństwie. Niestety to się nigdy nie zmieni. Akcje typu „Czas na modelki w rozmiarze XXL” nie mają racji bytu. A zatem czas (s)toczyć odwieczną walkę z każdym ciążącym kilogramem.

ndsp=27&ved=1t:429,r:2,s:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 × osiem =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 130 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony