Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Obchody 50-lecia Rolling Stonesów przesunięte na 2013r

Obchody 50-lecia Rolling Stonesów przesunięte na 2013r

Jubileuszowa trasa koncertowa gigantów rocka została przesunięta na 2013 rok. Nieoficjalnie chodzi o kłopoty zdrowotne Keitha Richardsa, gitarzysty i współzałożyciela zespołu.

Rolling Stonesi swój pierwszy koncert zagrali w Londynie 12 lipca 1962 roku, stąd planowana trasa jubileuszowa miała odbyć się pod koniec 2012r. Członkowie zespołu podjęli jednak decyzję o jej odłożeniu na późniejszy termin.

Nie jesteśmy po prostu gotowi – mówi Keith Richards. – Mam wrażenie, że 2013 rok to bardziej realistyczny termin – dodaje.

Problemy gitarzysty z występami na żywo pojawiły się po urazie głowy, którego doznał podczas wakacji na Fidżi w 2006 roku. Wielu fanów dostrzegło też spadek formy Keitha w nagranym rok po wypadku filmie dokumentalnym Martina Scorsese „Shine a Lights”. Muzyk wyglądał na bardzo osłabionego.

Richards jest gitarzystą i drugim wokalistą The Rolling Stones, jednym z trzech członków zespołu, którzy byli w nim od początku. Jest autorem muzyki do takich utworów jak „Jumpin’ Jack Flash”, „Satisfaction” czy „Gimme Shelter”. W 2003 roku znalazł się na liście 100 najlepszych gitarzystów rockowych magazynu „Rolling Stone”. W roku 2007 wystąpił, jako kapitan Teague Sparrow, w filmie „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata” oraz w 2011 w „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 7 = jeden

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony