Jestes tutaj: Home » slider » Dzień św. Patryka

Dzień św. Patryka

Najbliższa sobota należy do Irlandii i jej patrona. 17. marca Zielona Wyspa zakwitnie tysiącami koniczyn, popłynie celtycka muzyka, a mieszkańcy będą wspólnie świętować podczas parad ulicznych i festynów. Wieczorem z kolei zapełnią się tamtejsze puby i kufle. Jak mawiają „Tego dnia każdy chce być Irlandczykiem”.

To jednak nie jest konieczne, aby spędzić miło Dzień św. Patryka. Polskie miasta także mają swoje propozycje dla tych, którzy chcą bawić się tego dnia po irlandzku. Na szczególną uwagę zasługuje wystawiany w warszawskim Teatrze Rampa spektakl muzyczno–taneczny „Eachtra”. Sztuka słowem, obrazem i dźwiękiem przenosi nas do krainy Celtów. Z kolei poznański Teatr u Przyjaciół w bardzo promiennym stylu zinterpretował dla nas legendę o św. Patryku. Pozostali mogą, a wręcz powinni odwiedzić jeden z pubów, te bowiem szczególnie troszczą się o przeniesienie klimatu i atmosfery wyspy do Polski. Wiele z nich zaprasza wtedy irlandzkie zespoły, serwuje zielone piwo i tradycyjną whisky.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 1 = cztery

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony