Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Angry Birds

Angry Birds

Od piątku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie można oglądać wystawę pt. „Angry Birds”.

„Angry Birds” to prace zbuntowanej współczesnej sztuki rosyjskiej. Artyści – przedstawiciele street-artu, działacze społeczni, aktywiści i buntownicy – starają się przez nie wyrazić swój sprzeciw wobec rzeczywistości społecznej i politycznej w Rosji.

Prace 23 artystów stanowią nietuzinkowy kolaż sztuki reprezentującej różne dziedziny i style. „Angry Birds” to kompozycja utworzona z krzykliwych plakatów, zapisu ulicznych demonstracji w postaci karaoke, nagrań krzyczących nastolatków oraz strachów na wróble – imitacji  imigrantów pracujących w Rosji jako sprzątacze.
Tytuł ekspozycji to odniesienie do popularnej ostatnimi czasy gry na telefon – „Angry Birds” – „Wściekłe Ptaki”, w której głównym zadaniem gracza jest odzyskanie jajek skradzionym ptakom przez świnie. Dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej – Joanna Mytkowska wyjaśnia sens nawiązania wystawy do gry: „Świnie symbolizują rosyjski establishment, ptaki to młodzi, a jajka – przyszłość”.

Całość ma charakter prześmiewczy i groteskowy. Celem twórców jest pokazanie Rosji jako kraju przeobrażeń, ukazanie rzeczywistości czasem absurdalnej, jarmarcznej i tandetnej, ale będącej w ciągłym ruchu, jakby każdy moment tego kraju był momentem przełomowym, gotowym na rewolucję i nagłą zmianę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 4 = pięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony