Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Kortofest 2012: trwa nabór zespołów

Kortofest 2012: trwa nabór zespołów

W ubiegłym tygodniu oficjalnie rozpoczął się nabór zespołów do tegorocznej, trzeciej edycji festiwalu Kortofest. W tym roku proces rekrutacji odbywa się w całości elektronicznie. Przegląd jest szansą dla muzyków i zespołów na zdobycie niezwykle wartościowych nagród

Ideą festiwalu jest to, aby pomóc szerzej zaistnieć zespołom, które warto pokazać – mówi Jakub Roszkiewicz, dyrektor artystyczny. – Tradycją Kortofestu stało się, że zwycięzca zgarnia wszystko. Co roku pula nagród obejmuje m.in. pełną, wartą tym razem 20.000 zł, sesję nagraniową całej płyty razem z postprodukcją i grant pieniężny w wysokości 5.000 złotych. Teraz pula ta powiększa się o nagranie profesjonalnego klipu czy przygotowany przez wyspecjalizowaną agencję pakiet prasowo-promocyjny, obejmujący obsługę prasową, publicity oraz public relations. Wierzymy, że dzięki tym nagrodom oraz dzięki fachowemu jury, uda nam się skutecznie wesprzeć ambitne zespoły i muzyków – dodaje.

W tym roku zgłoszenia na festiwal odbywają się w pełni elektronicznie. Specjalnie przygotowany panel na stronie www.festiwal.kortowiada.pl  umożliwia zespołom zapisanie się na Kortofest bez wychodzenia z domu. – Chcemy, by nasz festiwal był maksymalnie przyjazny muzykom – mówi Jakub Roszkiewicz. – To oraz inne udogodnienia i nagrody z pewnością go takim czynią.

Zwycięzcami poprzednich dwóch edycji Kortofestu były zespoły: uznany na zagranicznych festiwalach Orange The Juice oraz popularny na krajowej scenie SKA-reggae Majestic. W jury zasiadali miedzy innymi Tymon Tymański, Jędrzej `Kodym` Kodymowski, Paweł Kostrzewa czy Paweł Boroń. Kortofest odbywa się w Olsztynie – od trzech lat równolegle z najgłośniejszymi juwenaliami w Polsce, Kortowiadą.

Więcej:

www.festiwal.kortowiada.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem + = 14

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony